Nysa, Bracka 7, 77 433 55 99

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Travnej

Ważność oferty Oferta bezterminowa


Opis

Neogotycki kamienny kościół w Travné potrafi zaskoczyć  zwiedzających swoim rozmachem szczególnie w kontraście do współcześnie niemal  opustoszałej osady. Pozwala sobie wyobrazić wielkość miejscowości Travna przed wyrzuceniem ludności niemieckiej. Kościół jest ważnym miejscem pielgrzymkowym Śląska. Został zbudowany w latach 1878-1882 w stylu neoromańskim i neogotyckim. Projekt został opracowany przez wiedeńskiego architekta Fridricha von Schmidta z inicjatywy arcybiskupa Förster we Wrocławiu. Sklepienie sufitu składa się z 7 słupów, a żebra sklepienia są zakończone kolcami w kształcie róży, organy są dziełem mistrza Riegera z Krnova. Neogotyckie wnętrze jest autorstwa mistrzów z Wiednia i Wrocławia.

 

źródło: https://www.mestojavornik.cz/turistika/turisticke-zajimavosti/zajimavosti-z-travne-kostel-krizova-cesta-pramen-saletta/Szczegóły


Lokalizacja


KomentarzeTa strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM