Nysa, Bracka 7, 77 433 55 99

Szlak Hvozdnice

Ważność oferty 2019-01-01 - 2019-12-31


Opis

Hvozdnice Trail to rezerwat w lesie Slavkovský rozciągający się na obszarze 58,24 ha i został ustanowiony w celu zachowania naturalnego przepływu rzeki Hvozdnice, przyległych łąk podmokłych i stawów Slavkov z bogatą fauną.

Ścieżka dydaktyczna została otwarta w 1988 roku i miała 12 przystanków z tablicami informacyjnymi. Dziś szlak oferuje 15 przystanków. Szlak jest dostępny przez cały rok. Jest najpiękniejsza na wiosnę.

Szlak leży nieopodal Opawy i jest wygodny do spacerów i krótkich wycieczek, które nie wymagają dużego wysiłku fizycznego. Szlak jest oznakowany, ale bez bezpośredniego połączenia z oznakowanymi szlakami przyrodniczymi.

Szlak przyrodniczy Hvozdnice nadaje się do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarstwa. Odwiedzający mogą również korzystać z miejsc piknikowych i placów zabaw.


Dostępność

Cały rok


Szczegóły


Lokalizacja


KomentarzeTa strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM